Výnimočnosť detí

Dostalo sa mi cti pracovať a tráviť čas s deťmi. Moje očakávania boli rôzne, ale výsledok predčil všetky. Rada sa o ne aspoň sčasti podelím. Popísalo sa už veľa o výnimočných deťoch – áno, sú výnimočné, tou najkrajšou a najjednoduchšou formou.
Prvý dotyk s niečím nadprirodzeným je ich vnímanie anjelov (svetelných entít). Ten nádherný pocit, keď sa ku mne rozbehnú, odrazu náhle zastanú v ceste a so záujmom uprú pohľad na niečo „neviditeľné“ nad mojou hlavou, skúmajú to svojimi užasnutými očkami. Alebo keď sa pri zaspávaní kúsok odo mňa snažia uchopiť niečo veľmi zábavné a ich oči pri tom nádherne iskria. Tento „tichý rozhovor“ chápu len oni 🙂
Z každej strany počúvam aké sú dnešné deti nezvládnuteľné, drzé, tvrdohlavé, doslova nimi nevedia pohnúť, až im ustúpia. Paradoxne ma to teší. Tá predstava, že vyrastá generácia detí, ktorá prinesie „nový vietor“, nebude upnutá na staré štruktúry a pôjde si svojou vlastnou cestou, neovplyvnená či menej ovplyvnená názormi spoločnosti. Rodičia neovládajú všetko správne, inak by tento svet vyzeral inak – snažme sa vyhnúť súdeniu, že za to môže ten a ten, sme v tom spoločne. Tým pádom menia staré štruktúry priamo vlastných rodičov, nútia ich zastaviť sa a byť láskavejšími. Milujú ich bezpodmienečne, napriek ich chybám. Načúvajte potrebám svojich detí bez autoritárskej výchovy, inak to zasiahne ich vnútro. Napriek výbuchom nesúhlasu, sú citlivé.
Na vlastnej koži som pocítila ich lásku. Keď je človek smutný, s ranami na duši, či ubolený neprávosťou, tieto deti to vycítia, povzbudia a jediným objatím premenia bolesť na lásku. Sú to veľmi senzitívni prirodzení liečitelia s mocnými pozitívnymi vibráciami.
Podporujem ich, aby si túto lásku uchovali a žili v nej, že je to niečo veľmi dôležité, krásne a nech sa nikdy nehanbia objať a podporiť človeka. Ak chlapček chce nosiť bábiku v kočíku, nech ju nosí a rozvíja v sebe nehu, neskôr prirodzenú pomoc partnerke, nič nie je čierne a biele, zlé alebo dobré, všetko so všetkým vzájomne súvisí a nadväzuje na seba.

“Ďakujem za túto neoceniteľnú skúsenosť a ich dôveru, každým dňom stráveným s nimi viac a viac preciťujem to dôležité, očiam neviditeľné.”

Janka ?