Milujme život

“Šťastnej člověk co kromě lásky
ve svém srdci už nic víc ani nechce.
Tomu pak se žije radostně a lehce.”
(Honza Volf)

Na tomto svete nebudeme večne, vážme si každú chvíľu, každý nový deň, ktorý sme dostali ako dar na poznanie samého seba. Sme v našich telách, aby sme sa učili, rástli a vnútorne obohacovali vo vzťahoch s inými ľuďmi. Žiaden človek pre nás nie je bezvýznamný, každý jeden nám niečo dáva a rovnako patrí k nám, pretože tvoríme celok. Láska sa nedá rozkrájať ani deliť spôsobom, že jeden človek je hoden väčšej lásky ako ten druhý. Jedného dňa si na ceste ďalej nevezmeme majetok, postavenie, ani úspech, len vnútorné bohatstvo, ktoré sme nadobudli životom. Je na každom z nás, čo do neho vložíme. Závisť alebo lásku? Klamstvo alebo úprimnosť? Sebeckosť alebo priateľstvo? Nevedomosť alebo múdrosť? Strach alebo cestu za snami?

Je krásne žiť v súlade so svojim srdcom a vnútorným cítením. Ak žijeme životy vo svetle lásky, svojim vyžarovaním, šťastím a vďačnosťou ovplyvňujeme druhých. Bez závislosti na tom, aby sme im radili, čo je správne. Má niekto ten správny recept na svoj vlastný život? Ako potom môže vedieť, čo je správne pre druhého? Kráčal v jeho topánkach? Pozná jeho minulosť, vzťahy, sny, či túžby? Každý máme nárok na chyby, ktoré nás majú niečomu naučiť, či prejsť vzťahmi, ktoré veľakrát bolia, ale vďaka nim si neskôr vážime tie pravé hodnoty. Nehľadajme dokonalosť, ale rovnováhu a harmóniu v našom vnútri. Jediné, čo druhým môžeme dať, je láska, pochopenie a naučiť sa správne pýtať ako napraviť situáciu, aby druhý kráčal v súlade so svojimi prianiami.
Ak cítime lásku k sebe, už nemáme potrebu hľadať ju v druhom človeku, byť závislý na uznaní okolia, či žiť v strachu zo straty partnera. Dostatok lásky k sebe vytvára hojnosť lásky pre okolie, ľahkosť bytia a užívanie si krás života, ktoré pre žitie v minulosti či budúcnosti nevnímame.
Opýtajme sa samých seba, čo môžeme urobiť preto, aby sme boli lepšími a pracujme na tom. Zameriavajme sa na to pozitívne, neposilujme slovami a myšlienkami to negatívne. Pomalými krokmi sa tešme z každého menšieho úspechu, ktoré časom pre nás s láskou vytvoria veľké veci.
Lebo radosť zo života priťahuje stále viac a viac dobrého.

Je to vaša cesta, vysteľte si ju tými najkrajšími kvetmi.”

Janka ♥